برنامه درسی

لیست برنامه های درسی

منابع

Aronoff, M. & Reiss-Miller, J. (2014). (Eds.). Handbook of Linguistics. Blackwell.

هدف از طرح درس

آشنایی و تعمق در متون اساسی زبانشناسی

تعداد واحد ۲
روش تدریس

پرسشی و مباحثه محور

نحوه ارزیابی

ارزیابی مستمر در طول نیسمال (30%) - آزمون پایان ترم (60%) و پروژه (10%)

زمان بندی و نحوه ارائه درس

آمادگی و طرح موضوع (5 دقیقه)

پرسش بر اساس متون (10 دقیقه)

مباحثه درسی (60 دقیقه)

پاسخ به پرسش ها (10 دقیقه)

جمع بندی نهایی (5 دقیقه)

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه، ساعت 2 تا 4 گروه انگلیسی، کلاس ارشد - - -
پیش نیاز درس

دستور نگارش 2

طرح درس

مراجعه به پیوست

تعداد واحد ۲
روش تدریس

کاوش متون، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی - میان ترم و پایان ترم کتبی

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه (5 دقیقه)

متن خوانی (50 دقیقه)

حل تمرین (20 دقیقه)

رفع اشکال ( 15 دقیقه)

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه ساعت 10 تا 12 گروه انگلیسی، دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائه مطالب درسی و حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی- حل تمرین- مثال و ....

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
سه شنبه 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی- کلاس 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

رفع اشکال جلسات قبل، مقدمه، ارائه درس، حل تمرین و خوانش متن، بازخورد، جمع بندی

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تمرینات طول نیمسال, امتحان پایان ترم

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
چهارشنبه ساعت 8 تا 1010 دانشمده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، کلاس 325 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائهف حل تمرین و رفع اشکال

نحوه ارزیابی

تکالیف، میان ترم، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

بدنه ارایه 50 دقیق

پرسش و رفع اشکال 10

جمع بندی و نتیجه گیری 20

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

متنوع و انعطاف پذیر

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه 2 تا 4 و دوشنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

 

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 325 - - -
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
پیش نیاز درس

ندارد

تعداد واحد ۳
روش تدریس

کاوش متون، حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، میان ترم و پایان ترم کتبی

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه (10 دقیقه)

بررسی متون (50 دقیقه)

حل تمرین (20قیقه)

رفع اشکال (10 دقیقه)

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه ساعت 10 تا 12 'گروه انگلیسی، دانشکده ادبیات - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

ارائه و حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه ساعت 10 تا 12 گروه انگلیسی، دانشکده ادبیات - - -
دوشنبه ساعت 10 تا 12 دامشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی- کلاس 325 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

ارائه، خوانش متن، حل مساله

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف طول ترم، امتحان پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه، 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، کلاس 325 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

متغیر بر اساس اولویت تعامل و کارگروهی

نحوه ارزیابی

مطابق ترم های گذشته

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه ساعت 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، کلاس 324 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

طبق روال معمول

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

 

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

بدنه اصلی مباحثه 50 دقیق

پرسش و رفع اشکال 10

جمع بندی و نتیجه گیری 20

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۲

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
چهارشنبه ساعت 8 تا 1010 گروه انگلیسی، دانشکده ادبیات - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائه، مثال، حل تمرین و رفع اشکال

نحوه ارزیابی

تمرین و تکالیف هفتگی ، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه ساعت 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی، کلاس 324 - - -
پیش نیاز درس

ندارد

منابع

کامپریهینشن پرسپکتیو 1390 تالیف مسعود یعقوبی نوتاش

طرح درس

مراجعه به پیوست

تعداد واحد ۳
روش تدریس

خواندن متن، حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی و آزمون پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
سه شنبه 10 تا 12، چهرشنبه 2 تا 4 گروه برق، دانشکده برق - - -
پیش نیاز درس

خواندن و nرک مفاهیم 3

منابع

پورتفولیو

طرح درس

مراجعه به پیوست

تعداد واحد ۴
روش تدریس

متن خوانی و بازخورد

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی و آزمون پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
سه شنبه 2 تا 4 گروه انگلیسی، دانشکده ادبیات - - -
طرح درس

مراجعه به پیوست

تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائه و بحث

نحوه ارزیابی

بحث کلاسی و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
یکشنبه 10 تا 12 گروه انگلیسی، دانشکده ادبیات - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائه، خوانش متن، پرسش و پاسخ و بازخورد

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، آمادگی در پرسش و پاسخ، پایان ترم.

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و مباحثه-محور

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه 4 تا 6 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، کلاس 325 - - -
پیش نیاز درس

ندارد

منابع

کامپریهنشن پرسپکتیو 1390 مسعود یعقوبی نوتاش

تعداد واحد ۳
روش تدریس

متن کاوی، حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه 2 تا 4 و دوشنبه 2 تا 4 گروه عمران، دانشکده عمران - - -
یکشنبه ساعت 2 تا 4 گروه برق، دانشکده برق - - -
شنبه 8 تا 10 و چهارشنبه 2 تا 4 گروه گیاه پزشکی، دانشکده کشاورزی - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

ارائه و حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف ترمی و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و تابع شرایط

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه 4 تا 6 دانشکده برق- کلاس 265 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

ارائه درس و حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، پایان ترم و تکالیف

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و تابع شرایط

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
سه شنبه 2 تا 4 دانشکده مکانیک و ساخت و تولید - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

ارائه، خوانش متن، حل تمرین، بازخورد و جمع بندی

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف طول ترم و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر با تاکید بر کار گروهی و فعالیت کلاسی و تعامل

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه، ساعت 2 تا 4 دانشکده مکانیک، گروه سیالات - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

ارائه، رفع اشکال، حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، پرسش هر جلسه، آزم.ن پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه ساعت 4 تا 6 و دوشنبه 4 jh 6 دانشکده علوم، گروه زیست شناسی - - -
سه شنبه 10 تا 12، چهارشنبه 2 تا 4 دانشکده برق، گروه برق و کامپیوتر، کلاس 267 - - -
دوشنبه 2 تا 4، چهارشنبه 10 تا 12 دانشکده عمران، گروه عمران - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دانشکده شیمی، گروه شیمی معدنی - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

بدنه اصلی مباحثه 50 دقیق

پرسش و رفع اشکال 10

جمع بندی و نتیجه گیری 20

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده مکانیک، گروه سیالات طبقه 3 - - -
تعداد واحد ۱
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده شیمی، گروه شیمی آلی - - -
طبق برنامه دانشکده ریاضی، گروه ریاضی کاربردی - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشگاه مکانیک، گروه مکانیک جامدات - - -
طبق برنامه دانشکده مکانیک، گروه مهندسی مواد - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده شیمیف گروه شیمی آلی - - -
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده مکانیک - گروه مکانیک سیالات - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده برق، گروه مهندسی برق و کامپیوتر - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده برق، گروه برقف و کامپیوتر - - -
طبق برنامه دانشکده برق، گروه برق و کامپیوتر - - -
طبق برنامه دانشکده مکانیک، گروه سیالات - - -
طبق برنامه دانشکده علوم، گروه زمین شناسی - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

بحث و پرسش و پاسخ

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر با تمرکز بر متن

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
سه شنبه 2 تا 4 گروه انگلیسی، دانشکده ادبیات - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائه، خوانش انتقادی متن، تعامل مباحثه محور، جمع بندی

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکلیف ترمی، ارزیابی پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر، انعطاف پذیر با تاکید بر تعامل، مباحثه ، تفکر نقادانه

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، کلاس ارشد - - -
هدف از طرح درس

پرورش تفکر نقادانه و روحیه هم افزایی نظری

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مباحثه-محور

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه ساعت 4 تا 6 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجه، کلاس ارشد - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مباحثه-محور و خوانش انتقادی متون با تاکید بر تفکر نقادانه

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، پروژه، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، کلاس ارشد - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مباحثه -محوری، ارائه

نحوه ارزیابی

ارزشیابی فرایندی و مشارکتی، مباحثه -محوری- پروژه کلاسی،؛ آزمون پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

بدنه اصلی مباحثه 50 دقیقه

پرسش و رفع اشکال 10

جمع بندی و نتیجه گیری 20

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
چهارشنبه 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، طبقه 3، اتاق ارشد - - -
یکشنبه 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق ارشد - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی با انعطاف حسب مورد

نحوه ارزیابی

 

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم و مشارکت در مباحثات

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

بدنه اصلی مباحثه 50 دقیق

پرسش و رفع اشکال 10

جمع بندی و نتیجه گیری 20

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی کلاس ارشد - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (علوم دینی و حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی، ایده پردازی، اندیشه روشمند و بومی سازی علم

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، پویا و مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (علوم دینی و حوزوی)

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، کلاس ارشد - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

نحوه ارزیابی

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق ارشد - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، کلاس ارشد

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

- - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مباحثه محور

نحوه ارزیابی

فعالیت مستمر کلاسی، فرایندی ، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی- کلاس ارشد - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائه و حل تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی- پروژه- آزمون پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
سه شنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی- کلاس 324 و 325 - - -
طرح درس

متغیر و انعطاف پذیر

هدف از طرح درس

متغیر و انعطاف پذیر

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مباحثه -محور و خوانش نقادانه متن درسی

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، مباحثات، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
یکشنبه 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی- کلاس ارشد - - -
منابع

Grammar in Sight : Spring Up

Grammar in Sight : Reach Out!

طرح درس

ارائه و حل تمرین

تعداد واحد ۳
روش تدریس

ارائه و حل مساله و تمرین

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و تابع شرایط

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه ساعت 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی- کلاس 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

Grammar in Sight

طرح درس

متغیر و انعطاف پذیر

تعداد واحد ۳
روش تدریس

مباحثه-محور

نحوه ارزیابی

ارائه و بحث

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
چهارشنبه ساعت 8 تا 1010 دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی- کلاس 324 و 325 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
یکشنبه 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
منابع

جزوه و اسلاید

تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائه و حل تمرین

نحوه ارزیابی

تکالیف کلاسی و فعالیت طول ترم و آزمون کتبی پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

انعطاف پذیر و متغیر

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه 4 تا 6 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی- کلاس - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
یکشنبه ساعت 2 تا 4 و چهارشنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 325 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
پیش نیاز درس

دروس پایه

منابع

جزوه گیمبسون
 

طرح درس

درگیری عملی با تمرینات و متن.

هدف از طرح درس

آشنایی با نحوه استخراج و تعیین استرس کلمات 

منابع

Comprehension Perspective

طرح درس

به پیوست مراجعه گردد.

تعداد واحد ۲
روش تدریس

ارائه، خوانش متن، حل تمرین، پرسش و رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف ترمی، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

متغیر و انعطاف پذیر بر اساس تعامل و کارگروهی دانشجویان

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
شنبه ساعت 4 تا 6 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه فرانسه، ساختمان شهدا - - -
طرح درس

**Lesson Title:** Introduction to Curriculum Development **Course Title:** Introduction to Education (or a similar course) **Level:** First-year college students **Objectives:** * To understand the concept of curriculum development and its importance in education * To identify the key components of a curriculum * To analyze the role of teachers and stakeholders in curriculum development **Materials:** * Whiteboard and markers * Handouts: + Overview of curriculum development + Key components of a curriculum + Teacher's role in curriculum development **Procedure:** I. Introduction (10 minutes) * Introduce the topic of curriculum development and ask students what they think it means * Provide a brief overview of the importance of curriculum development in education * Ask students to share any experiences they have had with curricula in their previous educational experiences II. Key Components of a Curriculum (20 minutes) * Present the key components of a curriculum, such as: + Goals and objectives + Content and scope + Methods and strategies + Assessment and evaluation + Resources and materials * Use examples and case studies to illustrate each component III. Teacher's Role in Curriculum Development (20 minutes) * Discuss the role of teachers in curriculum development, including: + Setting goals and objectives + Selecting content and materials + Developing methods and strategies + Assessing and evaluating student learning * Highlight the importance of teacher autonomy and collaboration with other stakeholders IV. Group Activity (20 minutes) * Divide students into small groups and assign each group a scenario: "You are a team of teachers at a school that is developing a new math curriculum for 9th graders. You need to decide on the goals, content, methods, and assessment for the new curriculum." * Ask each group to brainstorm and discuss how they would approach this task, considering the key components of a curriculum and the teacher's role in development. V. Conclusion (10 minutes) * Have each group share their ideas with the class * Summarize the key components of a curriculum and the teacher's role in development * Ask students to reflect on what they learned about curriculum development and how it will impact their own teaching practices. **Assessment:** * Participation in class discussion and group activity (30%) * Written reflection on the importance of curriculum development (20%) * Quiz on key components of a curriculum (20%) * Final project: Design a simple math lesson plan incorporating the key components of a curriculum (30%) Note: This lesson plan is designed to be introductory in nature, providing an overview of the concept of curriculum development and its importance in education. The activities are designed to be engaging and interactive, with opportunities for students to apply what they have learned

تعداد واحد ۳
روش تدریس

ارائه و پرسش پاسخ

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، میان ترم و پایانم ترم

 

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارائه اصل نکات 50 دقیقه

حل تمرین 30 دقیقه

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
یکشنبه ساعت 2 تا 4 و چهارشنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، کلاس 324 و 325 - - -
منابع

مراجعه به پیوست 1

طرح درس

مراجعه به پیوست 2

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، مباحثه، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

بدنه اصلی مباحثه 50 دقیق

پرسش و رفع اشکال 10

جمع بندی و نتیجه گیری 20

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
دوشنبه 2 تا 4 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، ;کلاس ارشد - - -
منابع

مراجعه به پیوست 1

طرح درس

مراجعه به پیوست 2

تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

مراجعه به پیوست 1

طرح درس

مراجعه به پیوست 2

تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

مراجعه به پیوست 1

طرح درس

مراجعه به پیوست 2

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف و مباحثه محور

نحوه ارزیابی

مشارکت در مباحثه، پروژه، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

بدنه اصلی مباحثه 50 دقیق

پرسش و رفع اشکال 10

جمع بندی و نتیجه گیری 20

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
یکشنبه 10 تا 12 دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، ;کلاس ارشد - - -
منابع

مراجعه به پیوست 1

طرح درس

مراجعه به پیوست 2

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه ترمی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، کلاس ارشد - - -
منابع

به پیوست مراجعه گردد.

تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

طرح درس

مراجعه به پیوست 1

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
تعداد واحد ۱
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 325 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

پیوست 1

طرح درس

پیوست 2

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال , مباحثه موردی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
مجازی (دوره کوید-19) دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 325 - - -
منابع

پیوست 1

طرح درس

پیوست 2

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 325 - - -
منابع

j

طرح درس

مراجعه به پیوست 1

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق ارشد - - -
منابع

مراجعه به پیوست1

طرح درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

هدف از طرح درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی - - -
منابع

پیوست1

طرح درس

پیوست 2

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 325 - - -
منابع

به پیوست 1

طرح درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

متنوع و موردی بر اساس تکالیف هر جلسه.

طرح درس

پیوست 1

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

طرح درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

هدف از طرح درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

بدنه اصلی مباحثه 50 دقیق

پرسش و رفع اشکال 10

جمع بندی و نتیجه گیری 20

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

طرح درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی و عملی

بررسی تطبیقی مفاهیم قرآنی و متون ترجمه شده بر اساس  چارچوب های واژه شناسی

هدف از طرح درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی و عملی

بررسی تطبیقی مفاهیم قرآنی و متون ترجمه شده بر اساس  چارچوب های واژه شناسی

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 و 325 - - -
منابع

طرح درس

پیوست 1

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، کلاس ارشد - - -
منابع

طرح درس

پیوست

تعداد واحد ۳
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 324 - - -
منابع

طرح درس

پیوست 1

تعداد واحد ۴
روش تدریس

مقدمه، ارایه، حل تمرین، رفع اشکال، مباحثه، پرسش و پاسخ، جمع بندی

نحوه ارزیابی

بررسی فعالیت کلاسی، تکالیف، پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

مقدمه 10 دقیقه

ارایه 50 دقیقه

حل تمرین و رفع اشکال 30

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، اتاق 326 - - -
منابع

به پیوست 1 مراجعه کنید.

تعداد واحد ۲
روش تدریس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

نحوه ارزیابی

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، تاکید بر خلاقیت ، تفکر علمی و نقادی علمی

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، مباحثه محور با الگوبرداری از سنت های اصیل علمی ایرانی-اسلامی (_حوزوی) ، فرایند

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، کلاس ارشد - - -
منابع

نگارش در کلاس (منبع مشخص وجود ندارد).

طرح درس

پیوست 1

تعداد واحد ۲
روش تدریس

مهارت محور و چرخه کنش و تامل PRAXIS

نحوه ارزیابی

بررسی و تمرکز بر مفاهیم، توان تحلیل نظری و تفکر نقادانه، پروژه و پایان ترم

زمان بندی و نحوه ارائه درس

منعطف، روش علمی و عملی و بازخورد پویا، تکالیف

اطلاعات کلاس

زمان برگزاری مکان برگزاری توضیحات فایل پیوست اول فایل پیوست دوم فایل پیوست سوم
طبق برنامه دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی، گروه انگلیسی، کلاس ارشد - - -
پیش نیاز درس

ندارد

منابع

I. Foundational & Classic Texts

  1. Chomsky, N. (1965). Aspects of the Theory of Syntax. MIT Press.

    • Introduces the concept of Universal Grammar (UG) and the Language Acquisition Device (LAD).

  2. Brown, R. (1973). A First Language: The Early Stages. Harvard University Press.

    • Seminal longitudinal study of three children’s early morphosyntactic development.

  3. Bloom, L. (1970). Language Development: Form and Function in Emerging Grammars. MIT Press.

    • Early functionalist perspective on language acquisition.

  4. Slobin, D. I. (Ed.). (1985–1997). The Crosslinguistic Study of Language Acquisition (Vols. 1–5). Psychology Press.

    • Comprehensive cross-linguistic data and analysis.

  5. Pinker, S. (1994). The Language Instinct: How the Mind Creates Language. HarperCollins.

    • Accessible introduction to the nativist perspective.


II. Key Theoretical Perspectives

Nativist / Generative Approaches

  1. Crain, S., & Thornton, R. (1998). Investigations in Universal Grammar: A Guide to Experiments on the Acquisition of Syntax and Semantics. MIT Press.

    • Experimental methods for testing UG in child language.

  2. Guasti, M. T. (2002). Language Acquisition: The Growth of Grammar. MIT Press.

    • Comprehensive generative perspective on syntactic development.

Usage-Based / Constructivist Approaches

  1. Tomasello, M. (2003). Constructing a Language: A Usage-Based Theory of Language Acquisition. Harvard University Press.

    • Groundbreaking usage-based theory emphasizing social cognition and input.

  2. Lieven, E., & Tomasello, M. (2008). Children’s first language acquisition from a usage-based perspective. In P. Robinson & N. C. Ellis (Eds.), Handbook of Cognitive Linguistics and Second Language Acquisition (pp. 168–196). Routledge.

Interactionist / Sociocultural Approaches

  1. Bruner, J. (1983). Child’s Talk: Learning to Use Language. Norton.

    • Introduces the concept of Language Acquisition Support System (LASS).

  2. Vygotsky, L. S. (1962). Thought and Language. MIT Press.

    • Foundational sociocultural theory linking thought, language, and social interaction.


III. Critical Period & Neurocognition

  1. Lenneberg, E. H. (1967). Biological Foundations of Language. Wiley.

    • Classic text on the Critical Period Hypothesis for language.

  2. Kuhl, P. K. (2004). Early language acquisition: Cracking the speech code. Nature Reviews Neuroscience, 5(11), 831–843.

    • Neuroscientific perspective on infant speech perception.

  3. Werker, J. F., & Tees, R. C. (1984). Cross-language speech perception: Evidence for perceptual reorganization during the first year of life. Infant Behavior and Development, 7(1), 49–63.

    • Key study on phonological perceptual narrowing.


IV. Phonological, Lexical, & Morphosyntactic Development

Phonology

  1. Jakobson, R. (1941/1968). Child Language, Aphasia, and Phonological Universals. Mouton.

    • Classic structuralist account of phonological development.

  2. Vihman, M. M. (1996). Phonological Development: The Origins of Language in the Child. Blackwell.

    • Comprehensive overview of early speech production.

Lexicon & Morphosyntax

  1. Clark, E. V. (1993). The Lexicon in Acquisition. Cambridge University Press.

    • Detailed study of early word learning and conceptual development.

  2. Bowerman, M., & Levinson, S. C. (Eds.). (2001). Language Acquisition and Conceptual Development. Cambridge University Press.

طرح درس

مباحثه محور، منعطف و مبتنی بر تفکر نقادانه علمی، ارائه و تضارب آرا.

هدف از طرح درس

تعمیق مفاهیم و رسیدن به تصویر جامعی از دنیای زبان آموزی و ارتباط آن برای زبان دوم

پیش نیاز درس

زبان خارجی عمومی

منابع

Walker, R. (2009). Oxford English for careers: Tourism 1. Oxford University Press.

طرح درس

10 دقیقه آمادگی اولیه
40 دقیقه ارائه و متن درس
30 دقیقه حل تمرین
10 رفع اشکال و پرسش و پاسخ

پیش نیاز درس

ندارد

منابع

Yaghoubi-Notash, M. (2026). Generel English for a New World. Ganje--Hozour, Tabriz, IRAN

فایل پیوست اول General EnglishaGENEW.pdf
فایل پیوست دوم Unit 01.docx
طرح درس

15 دقیقه آمادگی پیش خوانی متن و آمادگی

40 دقیقه خوانش متن و درک مطلب عمومی 

30 دقیقه تمرینات پس از خواندن

5 دقیقه رفع اشکال

هدف از طرح درس

آشنایی با متون، واژگان و ساختارهای درس 

پیش نیاز درس

ندارد

منابع

I. Foundational & Theoretical Works

  1. Harris, Z. S. (1952). Discourse analysis. Language, 28(1), 1–30.

    • The seminal paper that coined the term "discourse analysis" from a structural linguistics perspective.

  2. Halliday, M. A. K., & Hasan, R. (1976). Cohesion in English. Longman.

    • Key text on linguistic cohesion and texture in discourse.

  3. Grice, H. P. (1975). Logic and conversation. In P. Cole & J. L. Morgan (Eds.), Syntax and Semantics 3: Speech Acts (pp. 41–58). Academic Press.

    • Introduces the Cooperative Principle and conversational maxims.

  4. Austin, J. L. (1962). How to Do Things with Words. Harvard University Press.

    • Foundational work in speech act theory.

  5. Searle, J. R. (1969). Speech Acts: An Essay in the Philosophy of Language. Cambridge University Press.

    • Develops and systematizes speech act theory.

  6. Foucault, M. (1972). The Archaeology of Knowledge. Tavistock Publications.

    • Post-structuralist approach to discourse as a system of knowledge and power.

  7. Fairclough, N. (1992). Discourse and Social Change. Polity Press.

    • Key text in Critical Discourse Analysis (CDA), linking discourse to social practice.

  8. van Dijk, T. A. (Ed.). (1985). Handbook of Discourse Analysis (4 vols.). Academic Press.

    • Comprehensive early overview of the field.


II. Methodological & Analytical Approaches

  1. Brown, G., & Yule, G. (1983). Discourse Analysis. Cambridge University Press.

    • Early textbook focusing on linguistic approaches to discourse.

  2. Schiffrin, D. (1994). Approaches to Discourse. Blackwell.

    • Excellent overview of six major approaches (speech act theory, interactional sociolinguistics, etc.).

  3. Gee, J. P. (2014). An Introduction to Discourse Analysis: Theory and Method (4th ed.). Routledge.

    • Accessible introduction with a focus on socially situated language.

  4. Johnstone, B. (2018). Discourse Analysis (3rd ed.). Wiley-Blackwell.

    • Updated textbook covering contemporary methods and examples.

  5. Wodak, R., & Meyer, M. (Eds.). (2016). Methods of Critical Discourse Analysis (3rd ed.). Sage.

    • Key methodological guide for CDA.

طرح درس

منعطف با آمیزه ای از ارائه توسط مدرس، مباحثه و استدلالات نقادانه.

هدف از طرح درس

آشنایی و درگیر شدن با کارکردهای زبان در جامع ترین سطوح به مثابه نظام پویا و زایای ارتباط، هویت، قدرت و ....

پیش نیاز درس

ندارد

منابع

Grammar in Sight: Sp[ring Up!

فایل پیوست اول Grammar in Sight Spring Up.pdf
طرح درس

مانند روال معمول سنوات تحصیلی گذشته

هدف از طرح درس

آشنایی دانشجویان با ساختارهای دستوری.

پیش نیاز درس

دستور نگارش 1 و 2 

منابع

Grammar in Sight: Reach Out!

فایل پیوست اول grammar main.pdf
طرح درس

طبق روال سال های گذشته

پیش نیاز درس

ندارد

منابع

طبق روال سنوات گذشته 

طرح درس

منعطف و مباحثه محور

هدف از طرح درس

بررسی علمی و نقادانه محتوای درسی

پیش نیاز درس

ندارد

منابع

طبق روال سنوات گذشته

طرح درس

مباحثه محور و ارایه

هدف از طرح درس

آشنایی با مباحث آزمون سازی زبان