برنامه درسی
لیست برنامه های درسی
عنوان | تحلیل نظریه های یادگیری و کنترل حرکتی |
---|---|
مقطع تحصیلی | دكتری تخصصی PhD |
زمان برگزاری | سه شنبه 10-12 |
مکان برگزاری | دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | یادگیری حرکتی پیشرفته |
نحوه ارزیابی | آزمون میان ترم و پایان ترم بصورت کتبی و تشریحی ارائه مطالب مرتبط با موضوعات هر جلسه ارائه جدیدترین مقالات در ارتباط با موضع هر جلسه |
روش تدریس | بصورت مشارکتی و بحث و گفت و گو تحلیل مقالات مرتبط با موضوعات هر جلسه |
منابع | - نظریه های یادگیری نوشته دکتر سیف - یادگیری حرکتی نوشته اشمیت یادگیری حرکتی : نوشته اشمیت و لی کنترل حرکت انسان : نوشته لاتاش |
طرح درس | - مروری بر نظریه های قدیم یادگیری و کنترل حرکتی - نظریه ها و مدل های پردازش اطلاعات و نقد آنها - نظریه حلقه بسته - نظریه طرحواره - دیدگاههای شناختی - نظریه های روان شناسی بوم شناختی - نظریه سیستم های پویا - دیدگاه سلسه مراتبی |
هدف از طرح درس | آشنایی با دیدگاههای یادگیری حرکتی و توانایی تفسیر فرایند و نتایج یادگیری مهارتهای حرکتی |
عنوان | یادگیری حرکتی پیشرفته |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | دوشنبه 4-6 |
مکان برگزاری | دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | رشد حرکتی پیشرفته |
نحوه ارزیابی | - آزمون میان ترم آزمون پایان ترم - میزان مشارکت در مباحث |
روش تدریس | ارائه بحث توسط استاد و در ادامه به روش مشارکتی و بحث گروهی |
منابع | یادگیری و کنترل حرکتی اشمیت و لی یادگیری حرکتی مگیل یادگیری حرکتی کاکر |
طرح درس | - مقدمه ای بر یادگیری حرکتی - تفاوت های فردی در یادگیری حرکتی - اندازه گیری عملکرد و یادگیری حرکتی - توجه و یادگیری حرکتی - نظریه های یادگیری حرکتی - مراحل یادگیری حرکتی - انتقال یادگیری حرکتی - سازماندهی و توزیع تمرین تمرین - بازخورد افزوده
|
هدف از طرح درس | آشنایی با مفاهیم یادگیری حرکتی و توانایی تدوین برنامه آموزشی برای یادگیری بهتر |
عنوان | مقدمات روان شناسی ورزشی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | شنبه 10-12 |
مکان برگزاری | دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | یادگیری حرکتی |
نحوه ارزیابی | آزمون میان ترم آزمون پایان ترم پرسش های کلاسی و بحث پیرامون مباحث جلسات قبلی |
روش تدریس | - ارائه و طرح بحث توسط استاد - و در ادامه بحث و عینی سازی مطالب با همکاری دانشجویان |
منابع | کتاب روان شناسی ورزش، نوشته مت جارویس ، ترجمه محمدتقی اقدسی ، انتشارات دانشگاه تبریز |
طرح درس | کلیات و تاریخچه روان شناسی ورزش حیطه های روان شناسی ورزش وظایف و ویژگی های روان شناسان ورزشی سلامت روانی و فعالیت بدنی کاربرد روان شناسی برای ورزشکاران، داوران و مربیان شخصیت و ورزش انگیزش و ورزش مهارتهای روانی در ورزش خشونت و فعالیت بدنی |
هدف از طرح درس | آشنایی با مفاهیم روان شناسی و بکارگیری آنها در حوزه ورزش |
عنوان | روش های پژوهش پیشرفته در رفتار حرکتی |
---|---|
مقطع تحصیلی | دكتری تخصصی PhD |
زمان برگزاری | شنبه 2-4 |
مکان برگزاری | دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی |
تعداد واحد | ۱ |
پیش نیاز درس | ندارد |
نحوه ارزیابی | - آزمون میان ترم آزمون پایان ترم شرکت در بحث ارائه پروژه در طول ترم |
روش تدریس | روش مشارکتی و بررسی منابع جدید |
منابع | - روش های تحقیق در تندرستی و فعالیت بدنی ترجمه دکتر عبدلی - روش تحقیق دکتر دلاور - روش های تحقیق کمی و کیفی در علوم تربیت و روان شناسی دکتر نصر |
طرح درس | - کلیات معرفت شناسی - نمونه گیری - اعتبار درونی و بیرونی تحقیق - طرح های تحقیق رشدی - طرح های تحقیق آزمایشی - طرح های کیفی - فراتحلیل - کنترل کیفی در تحقیق - اصول نگارش رساله و مقاله مسائل اخلاقی در پژوهش |
هدف از طرح درس | آشنایی با روش های مطالعه در حوزه رفتار حرکتی آشنایی با روش ها و انواع گزارش های علمی |
عنوان | عوامل موثر بر رشد حرکتی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | سه شنبه 2-4 |
مکان برگزاری | دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | رشد حرکتی پیشرفته |
نحوه ارزیابی | آزمون میان ترم آزمون پایان ترم مشارکت در بحث در طول ترم |
روش تدریس | ارائه بحث توسط استاد و بحث با دانشجویان و پرسش و پاسخ به روش اکتشافی |
منابع | رشد و تکامل حرکتی ایساکس رشد و تکامل حرکتی هی وود روان شناسی ژنتیک نوشته دکتر محمود منصور |
طرح درس | - کلیات عوامل رشد حرکتی - قواعد وراثتی نمو، بالیدگی و عملکرد - قواعد هورمونی نمو، بالیدگی و عملکرد - انرژی و نیازمندی های تغذیه ای - فعالیت بدنی و مصرف انرژی - تاثیر تحریکات و محرومیت در رشد حرکتی - عوامل اثرگذار و خطر زا بر نمو ، بالیدگی و فعالیت بدنی - تاثیر محدودیت های روان شناختی ، جامعه شناختی و فرهنگی - تاثیر آب و هوا و اقلیم ، ارتفاع و الودگی هوا - تاثیر فرد بر رشد حرکتی
|
هدف از طرح درس | آشنایی با مفاهیم مربوط به رشد حرکتی و عوامل موثر بر آن |
عنوان | یادگیری حرکتی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | سه شنبه 4-6 |
مکان برگزاری | دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | رشد و تکامل حرکتی |
نحوه ارزیابی | - آزمون پایان ترم - آزمون میان ترم - پرسش و پاسخ و بحث در خصوص مطالب ارائه شده قبلی در ابتدای هر جلسه |
روش تدریس | ارائه بحث و طرح موضوع توسط استاد در ادامه بحث و بررسی ابعاد آن با مشارکت دانشجویان |
منابع | یادگیری حرکتی، نوشته کاکر، ترجمه : دکتر عبدلی ، دکتر محمدزاده و دکتر اقدسی ، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی |
طرح درس | مفاهیم پایه در یادگیری حرکتی طبق بندی مهارتهای حرکتی مراحل یادگیری حرکتی نظریه های یادگیری حرکتی روش های سنجش پیشرفت و اجرا عوامل موثر بر اجرا و یادگیری (فرد، محیط و تکلیف) کمیت و کیفیت تمرین بازخورد سازماندهی تمررین و توزیع تمرین کاربرد اصول یادگیری در آموزش مهارتهای حرکتی |
هدف از طرح درس | آشنایی با روش های آموزش در تربیت بدنی آشنایی با مفاهیم یادگیری حرکتی |
عنوان | اصول روان شناسی ورزشی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | چهارشنبه 10-12 |
مکان برگزاری | دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | یادگیری حرکتی پیشرفته |
نحوه ارزیابی | - پرسش و پاسخ در هر جلسه در ارتباط با موضعات طرح شده در جلسات قبلی - آزمون میان ترم بصورت کتبی _ آزمون پایان ترم بصورت کتبی و تشریحی مشارکت در بحث های کلاسی |
روش تدریس | ارائه سرفصل مطالب توسط مدرس و در ادامه بحث و استفاده از مشارکت دانشجویان در توضیح و تفهیم مطالب |
منابع | روانشناسی ورزش و تمرین نوشته واینبرگ ترجمه : دکتر سید محمد کاظم واعظ موسوی |
طرح درس | - مقدمات و کلیات روان شناسی ورزش - شخصیت، انگیزش و توجه در ورزش - انگیختگی، استرس و اضطراب در ورزش - تندرستی و بهزیستی ورزشکاران ، تحلیل رفتگی و تحولات زندگی و بازنشستگی ورزشکاران - ورزش و انگیزه - بازخورد و تقویت - انسجام تیمی - رهبری در ورزش - ارتباط در ورزش |
هدف از طرح درس | آشنایی دانشجویان با مفاهیم پایه و موارد کاربرد روان شناسی در ورزش |