برنامه درسی
لیست برنامه های درسی
عنوان | روش تحقیق ۱ |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | یکشنبه 10 - 8 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس | روش تدریس بصورت:
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه بصورت:
|
منابع | . Farhadi, H. (2015). Research Methods in Applied Linguistics. Tehran: Payam Nour University Press Lester, J.D. (2016). Writing Research Papers (15th Edition) London: Longman. |
طرح درس | Session 1
Session 2
Session 3
Session 4
Session 5
Session 6
Session 7
Session 8
Session 9
Session 10
Session 11
Session 12
Session 13
Session 14
Session 15
Session 16
|
هدف از طرح درس | اصول و روش تحقیق 1 کارشناسی
هدف: آشنا ساختن دانشجویان با مبانی تحقیق یا مفاهیم و اصول و روش هایی که درک شان قبل از ورود به فرایند تحقیق جدی در حوزه های علوم انسانی ضرورت دارد. در این درس می می شود دانشجویان با کمک مثال های ارائه شده در درس عملا به طراحی و اجرای تحقیقی درارتباط با موضوعات درسی دوره کارشناسی بپردازد و بتواند گزارش تحقیقی قابل قبولی ارائه دهند.
سر فصل دروس
|
عنوان | تحقیق در آموزش زبان |
---|---|
مقطع تحصیلی | دكتری تخصصی PhD |
زمان برگزاری | یکشنبه 12 - 10 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی در طول ترم و آزمون پایان ترم |
روش تدریس | ارائه و بحث گروهی |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | یک جلسه 2 ساعتی در هفته بصورت حضوری و ارایه اصول کلی و تمرین عملی جزییات در کلاس |
منابع | Brown, J. D., & Rodgers, T. S. (2002). Doing second language research. New York: Oxford University Pres. Chaudron, J. )2003(. Data collection in SLA research. In The Handbook of Second Language Acquisition, C. Doughty & M. Long (eds), 717–761. Oxford: Blackwell. Donald Ary ; Lucy Cheser Jacobs ; Chris Sorensen ; Asghar Razavieh.Introduction To Research In Education / Donald Ary, Lucy Cheser Jacobs, Chris Sorensen, Asghar Razavieh. 2010.
Hatch, E. M. and A. Lazaraton (1991). The research manual: design and statistics for applied linguistics. New York: Newbury House Publishers.
Mackey, A., & Gass, S.M. (2021). Second Language Research: Methodology and Design (3rd ed.). Routledge. https://doi.org/10.4324/9781003188414
McDonough, J. and S. H. McDonough (1997). Research methods for English language teachers. New York: St. Martin's Press.
Nunan, D. (1992). Research Methods in Language Learning. Cambridge University Press.
Woods, A., et al. (1986). Statistics in language studies. New York: Cambridge University Press. |
طرح درس | Session 1:
Session 2
Session 3
Session 4
Session 5 Statistical analysis
Session 6
Session 7 Research Methods (A)
Session 8 Research Methods (B)
Session 9 Research Methods (C)
Session 10 Research Methods (D)
Session 11 Research Methods (E)
Session 12 Research Methods (F)
Session 13 Communicating Research
Session 14 Interpreting and Reporting Results of Quantitative Research
Session 15
Session 16
|
هدف از طرح درس | سرفصل درس تحقیق در آموزش زبان
الف) هدف کلی آشنایی با اصول تحقیق کمی و کیفی و کاربرد های آن در پژوهشهای مربوط به آموزش زبان
ب) سر فصل 1. اصول تحقیق در آموزش زبان 2. مبانی روش تحقیق کمی و کیفی 3. روش های گرآوری داده ها در تحقیق کمی و کیفی 4. تحقیق مقطعی و طولی 5. روش های تحلیل داده ها در تحقیق کمی و کیفی از جمله تحلیل عاملی، رگرسیون، تحلیل مسیر، تحلیل مصاحبه 6. بررسی انتقادی تحقیق کمی و کیفی در پژوهش های آموزش زبان 7. اخلاق در تحقیق |
عنوان | نگارش پیشرفته |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | دوشنبه 10- 8 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی و آزمون نهایی |
روش تدریس | ارائه و تمرین و آنالیز |
زمان بندی و نحوه ارائه درس |
|
منابع | Arnaudet, M. L. and Barrett, M.E. (1990). Paragraph Development. New Jersey: Prentice Hall. Chaplen, F. (1970). Paragraph Writing. London: Oxford University Press. |
طرح درس | Session 1 Introduction to Paragraph Writing
Session 2 Characteristics of a Good Paragraph (Unity)
Session 3 Characteristics of a Good Paragraph (Coherence)
Session 4 Describing People
Session 5 Analysis of Students’ Writings: Describing People
Session 6 Listing-Oder Paragraphs
Session 7 Analysis of Students’ Writings: Listing-Oder Paragraphs
Session 8 Giving Instructions
Session 9 Analysis of Students’ Writings: Giving Instructions
Session 10 Describing with Space Order
Session 11 Analysis of Students’ Writings: Describing with Space Order
Session 12 Stating Reasons and Using Example
Session 13 Analysis of Students’ Writings: Stating Reasons and Using Example
Session 14 Expressing Your Opinion
Session 15 Analysis of Students’ Writings: Expressing Your Opinion
Session 15 Wrapping Up: General Review |
هدف از طرح درس | هدف: کسب مهارت و تسلط در شناسایی و نگارش انواع پاراگراف در سطح پیشرفته
سرفصل دروس
|
عنوان | روش تحقیق کمی و کیفی در آموزش زبان (اتباع خارجی) |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | دوشنبه 12- 10 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه 2 ساعتی
|
منابع | Ary, D., Jacobs, L. C., Razavieh, A., & Ary, D. (2010). Introduction to research in education (8th ed.). Wadsworth. Publisher description. Brown, S. C. (2006). Arctic wings : birds of the Arctic National Wildlife Refuge (1st ed.). Mountaineers Books . Dörnyei, Z. n. (2003). Questionnaires in second language research : construction, administration, and processing. Lawrence Erlbaum Associates. Publisher description. Mackey, A., & Gass, S. M. (2021). Second language research : methodology and design (Third edition. ed.). Routledge. |
طرح درس | Session 1 Introduction to Research
Session 2 Research Reporting, Research Questions, and Replication
Session 3 Common Data Collection Measures
Session 4 Coding
Session 5 Research Variables, Validity, and Reliability
Session 6 Mid-Tern Exam
Session 7 Designing a Quantitative Study
Session 8 Qualitative and Interpretive Research
Session 9 Classroom Research
Session 10 Mixed Methods
Session 11 Concluding and Reporting Research
Session 12
Session 12
Session 13
Session 15
Session 16
|
هدف از طرح درس | اهداف:
سرفصل:
|
عنوان | مطالعات فراگیری زبان دوم |
---|---|
مقطع تحصیلی | دكتری تخصصی PhD |
زمان برگزاری | سه شنبه 12 - 10 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه 2 ساعته |
منابع | Select References:Gass, S. M., & Selinker, L. (2008). Second language acquisition: an introductory course (3rd ed.). Routledge/Taylor.
Lantolf, J. P., Poehner, M. E., & Swain, M. (2018). The Routledge handbook of sociocultural theory and second language development. Routledge.
Mitchell, R., & Myles, F. (1998). Second language learning theories. London: Hodder Arnold.
Ortega, L. (2011). Understanding Second language acquisition. London: Hodder Arnold. Pienemann, M. (1998). Language processing and second language development: processability theory. London: J. Benjamins.
White, L. (2003). Second language acquisition and universal grammar. Cambridge: Cambridge University Press. |
طرح درس | Session 1 The Scope of Inquiry and Goals of SLA: Catherine J. Doughty and Michael H.
Session 2 On the Nature of Interlanguage Representation: Universal Grammar in the Second Language : Lydia White Long
Session 3 Constructions, Chunking, and Connectionism: The Emergence of Second Language Structure : Nick C. Ellis
Session 4 Language Socialization in SLA: Karen Ann Watson?Gegeo and Sarah Nielsen
Session 5 Input and Interaction : Susan M. Gass
Session 6 Implicit and Explicit Learning : Robert DeKeyser
Session 7 Incidental and Intentional Learning: Jan H. Hulstijn
Session 8 Variation: Suzanne Romaine
Session 9 Stabilization and Fossilization in Interlanguage Development: Michael H. Long
Session 10 Maturational Constraints in SLA : Kenneth Hyltenstam and Niclas Abrahamsson
Session 11 Individual Differences in Second Language Learning: Zoltan Dornyei and Peter Skehan
Session 12 Attention and Memory during SLA: Peter Robinson
Session 13 Defining and Measuring SLA: John Norris and Lourdes Ortega
Session 14 Data Collection in SLA Research: Craig Chaudron
Session 15 SLA and Cognitive Science: Michael H. Long and Catherine J. Doughty
Session 16 State of Art by Freeman |
هدف از طرح درس | مطالعات یادگیری زبان دوم SLA Studies
هدف: بررسی اصول و نظریه های یادگیری زبان دوم ، روش های تحقیق و یافته ها در در مطالاعات زبان دوم
سرفصل:
|
عنوان | روش تحقیق در آموزش زبان (اتباع خارجی) |
---|---|
مقطع تحصیلی | دكتری تخصصی PhD |
زمان برگزاری | سه شنبه 12 - 10 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی در طول ترم و آزمون پایان ترم |
روش تدریس | ارائه و بحث گروهی |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | یک جلسه 2 ساعتی در هفته بصورت حضوری و ارایه اصول کلی و تمرین عملی جزییات در کلاس |
منابع | Brown, J. D., & Rodgers, T. S. (2002). Doing second language research. New York: Oxford University Pres. Chaudron, J. )2003(. Data collection in SLA research. In The Handbook of Second Language Acquisition, C. Doughty & M. Long (eds), 717–761. Oxford: Blackwell. Donald Ary ; Lucy Cheser Jacobs ; Chris Sorensen ; Asghar Razavieh.Introduction To Research In Education / Donald Ary, Lucy Cheser Jacobs, Chris Sorensen, Asghar Razavieh. 2010.
Hatch, E. M. and A. Lazaraton (1991). The research manual: design and statistics for applied linguistics. New York: Newbury House Publishers.
Mackey, A., & Gass, S.M. (2021). Second Language Research: Methodology and Design (3rd ed.). Routledge. https://doi.org/10.4324/9781003188414
McDonough, J. and S. H. McDonough (1997). Research methods for English language teachers. New York: St. Martin's Press.
Nunan, D. (1992). Research Methods in Language Learning. Cambridge University Press.
Woods, A., et al. (1986). Statistics in language studies. New York: Cambridge University Press. |
طرح درس | Session 1:
Session 2
Session 3
Session 4
Session 5 Statistical analysis
Session 6
Session 7 Research Methods (A)
Session 8 Research Methods (B)
Session 9 Research Methods (C)
Session 10 Research Methods (D)
Session 11 Research Methods (E)
Session 12 Research Methods (F)
Session 13 Communicating Research
Session 14 Interpreting and Reporting Results of Quantitative Research
Session 15
Session 16
|
هدف از طرح درس | سرفصل درس تحقیق در آموزش زبان
الف) هدف کلی آشنایی با اصول تحقیق کمی و کیفی و کاربرد های آن در پژوهشهای مربوط به آموزش زبان
ب) سر فصل 1. اصول تحقیق در آموزش زبان 2. مبانی روش تحقیق کمی و کیفی 3. روش های گرآوری داده ها در تحقیق کمی و کیفی 4. تحقیق مقطعی و طولی 5. روش های تحلیل داده ها در تحقیق کمی و کیفی از جمله تحلیل عاملی، رگرسیون، تحلیل مسیر، تحلیل مصاحبه 6. بررسی انتقادی تحقیق کمی و کیفی در پژوهش های آموزش زبان 7. اخلاق در تحقیق |
عنوان | روش تحقیق کمی و کیفی در آموزش زبان |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | شنبه 10 - 8 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه 2 ساعتی
|
منابع | Ary, D., Jacobs, L. C., Razavieh, A., & Ary, D. (2010). Introduction to research in education (8th ed.). Wadsworth. Publisher description. Brown, S. C. (2006). Arctic wings : birds of the Arctic National Wildlife Refuge (1st ed.). Mountaineers Books . Dörnyei, Z. n. (2003). Questionnaires in second language research : construction, administration, and processing. Lawrence Erlbaum Associates. Publisher description. Mackey, A., & Gass, S. M. (2021). Second language research : methodology and design (Third edition. ed.). Routledge. |
طرح درس | Session 1 Introduction to Research
Session 2 Research Reporting, Research Questions, and Replication
Session 3 Common Data Collection Measures
Session 4 Coding
Session 5 Research Variables, Validity, and Reliability
Session 6 Mid-Tern Exam
Session 7 Designing a Quantitative Study
Session 8 Qualitative and Interpretive Research
Session 9 Classroom Research
Session 10 Mixed Methods
Session 11 Concluding and Reporting Research
Session 12
Session 12
Session 13
Session 15
Session 16
|
هدف از طرح درس | اهداف:
سرفصل:
|
عنوان | مطالعات فراگیری زبان اول |
---|---|
مقطع تحصیلی | دكتری تخصصی PhD |
زمان برگزاری | یکشنبه ساعت 10-08 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی و آزمون نهایی |
روش تدریس | ارایه و بحث |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه |
منابع | Brown, C. M., & Hagoort, P. (1999). The neurocognition of language. Oxford University Press. Publisher description. Cattell, N. R. (2006). An introduction to mind, consciousness and language. Continuum. Table of contents only http://www.loc.gov/catdir/toc/fy0703/2006283332.html Chomsky, N. (1972). Language and mind (Enl. ed.). Harcourt Brace Jovanovich. Clark, E. V. (2024). First language acquisition (Fourth edition. ed.). Cambridge University Press. Fletcher, P., & MacWhinney, B. (1995). The Handbook of child language. Blackwell. Hoff, E. (2009). Language development (4th ed.). Wadsworth Cengage Learning. Publisher description. Hoff, E. (2011). Research methods in child language: a practical guide. Wiley-Blackwell. Hoff, E., & Shatz, M. (2009). Blackwell handbook of language development. Wiley-Blackwell. Kager, R., Pater, J., & Zonneveld, W. (2004). Constraints in phonological acquisition. Cambridge University Press. Publisher description. |
طرح درس | Session 1:
Session 2
Session 3
Session 4
Session 5
Session 6
Session 7 Mid-term Exam
Session 8
Session 9
Session 10
Session 11
Session 12
Session 13
Session 14
Session 15
Session 16 Final Exam |
هدف از طرح درس | سر فصل درس مطالعات فراگیری زبان اول
الف) هدف کلی بررسی اصول و نظریه های فراگیری زبان اول، روش های تحقیق، و یافته ها در مطالعات زبان اول
ب) سر فصل 1. اصول نظریه پردازی در زبان اول 2. تاریخچه نظریه پردازی در زبان اول 3. نظریه های قدیم در مورد یادگیری زبان اول 4. نظریه های جدید در مورد یادگیری زبان اول 5. ماهیت و مراحل تحول زبانی و شناختی در زبان اول 6. نقش عوامل بیرونی (مانند داده ها و شواهد مثبت/منفی) 7. نقش عوامل درونی (مانند ویژگی های شناختی و دستور جهانی) 8. روش های تحقیق در مطالعات زبان اول 9. یافته های پژوهشی در مورد یادگیری زبان اول |
عنوان | نگارش پیشرفته |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | شنبه ساعت 10-8 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی در طول نیمسال و آزمون نهایی |
روش تدریس | ارایه و بحث: بصورت ارائه و مفاهیم کلی و اصول پایه ای توسط استاد بررسی جزییات بصورت کلاسی بررسی مقالات و نوشته های مجلات و ودانشجویان |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه بصورت ارائه و مفاهیم کلی و اصول پایه ای توسط استاد بررسی جزییات بصورت کلاسی بررسی مقالات و نوشته های مجلات و ودانشجویان |
منابع | Adu, P., & Miles, D. A. (2024). Dissertation research methods : a step-by-step guide to writing up your research in the social sciences. Routledge, Taylor & Francis Group. Arnaudet, M. L., & Barrett, M. E. (1990). Paragraph development : a guide for students of English (2nd ed.). Prentice Hall Regents. Bailey, E. P., & Powell, P. A. (2008). The practical writer (9th ed.). Thomson/Wadsworth. Schwegler, R. A. (2012). Patterns of exposition (20th ed.). Pearson. Swales, J. M., & Feak, C. B. (2012). Academic Writing for Graduate Students : Essential Tasks and Skills (3rd edition. ed.). The University of Michigan Press. Publisher description http://www.loc.gov/catdir/enhancements/fy1312/2012454741-d.html
|
طرح درس | Session 1
Session 2
Session 3
Session 4
Session 5
Session 6
Session 7
Session 8
Session 9
Session 10
Session 11
Session 12
Session 13
Session 14
Session 15
Session 16 Constructing a Research Paper II
|
هدف از طرح درس | اهداف و سرفصل اهداف:
سرفصل:
|
عنوان | مقاله نویسی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | دوشنبه ساعت 10-8 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی مقالات دانشجویان در طول ترم امتحان پایان ترم |
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه ارائه توسط پاورپینت |
منابع | Greetham, B. (2001). How to Write Better Essays. Palgrave. Karls, J.B. and Szymanksi, R. (1990). The Writer’s Handbook. Lincolnwood, II. NTC. Singleton, J. and Luckhurts, M.L, (2000) Creative Writing Handbook, New York: Palgrave. |
طرح درس | Session 1 Paragraph Structure
Session 2 Unity and Coherence
Session 3 Using Outside Sources
Session 4 From Paragraph to Essays
Session 5 Process Essays
Session 6 Analysis of Students’ Writings: Process Essays
Session 7 Analysis of Students’ Writings: Listing-Oder Paragraphs
Session 8 Cause and Effect Essays
Session 9 Analysis of Students’ Writings: Cause and Effect Essays
Session 10 Comparison and Contrast Essays
Session 11 Analysis of Students’ Writings: Comparison and Contrast Essays
Session 12 Argumentative Essays
Session 13 Analysis of Students’ Writings: Argumentative Essays
Session 14 Literary Essays
Session 15 Analysis of Students’ Writings: Literary Essays
Session 16 Wrapping Up: General Review |
هدف از طرح درس | مقاله نویسی کارشناسی
هدف: کسب مهارت و تسلط در شناسایی و نگارش انواع پاراگراف در سطح پیشرفته
سرفصل دروس
|
عنوان | روش تحقیق ۲ |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | شنبه ساعت 12-10 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | مقاله نویسی ، فنون یادگیری |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس | ارائه توسط استاد بوسیله بصری و با استفاده از ویدیو و پاورپونت بحث کلاسی
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه بصورت:
|
منابع | Eliot, S. and Owens, W.R. (1998). A Handbook of Literary Research. New York: Routledge. Farhadi, H. (2015). Research Methods in Applied Linguistics. Tehran: Payam Nour University Press Lester, J.D. (2016). Writing Research Papers (15th Edition) London: Longman.
|
طرح درس | Session 1
Session 2
Session 3
Session 4
Session 5
Session 6
Session 7
Session 8
Session 9
Session 10
Session 11
Session 12
Session 13
Session 14
Session 15
Session 16 Wrapping Up: General Review |
هدف از طرح درس | اصول و روش تحقیق کارشناسی
هدف: آشنا ساختن دانشجویان با مبانی تحقیق یا مفاهیم و اصول و روش هایی که درک شان قبل از ورود به فرایند تحقیق جدی در حوزه های علوم انسانی ضرورت دارد. در این درس می می شود دانشجویان با کمک مثال های ارائه شده در درس عملا به طراحی و اجرای تحقیقی درارتباط با موضوعات درسی دوره کارشناسی بپردازد و بتواند گزارش تحقیقی قابل قبولی ارائه دهند.
سر فصل دروس
|
عنوان | زبان دوم ۲ |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | یکشنبه ساعت 12-10 ؛ دوشنبه 12-10 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۴ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی و آزمون نهایی |
روش تدریس | ارائه و بررسی دقیق مهارتهای مورد بحث با مشارکت دانشجویان |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه خوانش و تفسیر و توضیح توسط استاد مشارکت دادن دانشجویان در بحث و تفسیر و معنا |
منابع |
Anderson, N,J. (2013). Active skills for Reading 1. Boston: HEINLE CENGAGE Learning. Zwier. L. J. (2019). Inside Reading 1. London: Oxford University Press. |
طرح درس | Session 1 Reading Skill: Previewing and predicting
Session 2 Reading Skill: Finding the main idea; finding details
Session 3 Reading Skill: Scanning
Session 4 Reading Skill: Outlining
Session 5 Reading Skill: Reading charts and graphs
Session 6 Reading Skill: Summarizing
Session 7 Reading Skill: Summarizing Reading 1
Session 8 Reading Skill: Summarizing Reading 2
Session 9 Reading Skill: Making inferences Reading 1
Session 10 Reading Skill: Making inferences Reading 2
Session 11 Reading Skill: Highlighting and annotating Reading 1
Session 12 Reading Skill: Highlighting and annotating Reading 2
Session 13 Reading Skill: Understanding sequences Reading 1
Session 14 Reading Skill: Understanding sequences Reading 2
Session 15 Reading Skill: Recording Processes with flow charts Reading 1
Session 16 Reading Skill: Recording Processes with flow charts Reading 2
|
هدف از طرح درس | هدف درس: فراگیری مقدمات زبان انگلیسی
رئوس مطالب:
|
عنوان | نگارش پیشرفته |
---|---|
مقطع تحصیلی | Bachelor's Discontinuous Grade |
زمان برگزاری | سه شنبه ساعت 10-8 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی و آزمون نهایی |
روش تدریس | ارائه و تمرین و آنالیز |
زمان بندی و نحوه ارائه درس |
|
منابع | Arnaudet, M. L. and Barrett, M.E. (1990). Paragraph Development. New Jersey: Prentice Hall. Chaplen, F. (1970). Paragraph Writing. London: Oxford University Press. |
طرح درس | Session 1 Introduction to Paragraph Writing
Session 2 Characteristics of a Good Paragraph (Unity)
Session 3 Characteristics of a Good Paragraph (Coherence)
Session 4 Describing People
Session 5 Analysis of Students’ Writings: Describing People
Session 6 Listing-Oder Paragraphs
Session 7 Analysis of Students’ Writings: Listing-Oder Paragraphs
Session 8 Giving Instructions
Session 9 Analysis of Students’ Writings: Giving Instructions
Session 10 Describing with Space Order
Session 11 Analysis of Students’ Writings: Describing with Space Order
Session 12 Stating Reasons and Using Example
Session 13 Analysis of Students’ Writings: Stating Reasons and Using Example
Session 14 Expressing Your Opinion
Session 15 Analysis of Students’ Writings: Expressing Your Opinion
Session 15 Wrapping Up: General Review |
هدف از طرح درس | هدف: کسب مهارت و تسلط در شناسایی و نگارش انواع پاراگراف در سطح پیشرفته
سرفصل دروس
|
عنوان | تحقیق در آموزش زبان |
---|---|
مقطع تحصیلی | دكتری تخصصی PhD |
زمان برگزاری | یکشنبه 12 - 10 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی در طول ترم و آزمون پایان ترم |
روش تدریس | ارائه و بحث گروهی |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | یک جلسه 2 ساعنه در هفته بصورت حضوری و ارایه اصول کلی و تمرین عملی جزییات در کلاس |
منابع | Brown, J. D., & Rodgers, T. S. (2002). Doing second language research. New York: Oxford University Pres. Chaudron, J. )2003(. Data collection in SLA research. In The Handbook of Second Language Acquisition, C. Doughty & M. Long (eds), 717–761. Oxford: Blackwell. Donald Ary ; Lucy Cheser Jacobs ; Chris Sorensen ; Asghar Razavieh.Introduction To Research In Education / Donald Ary, Lucy Cheser Jacobs, Chris Sorensen, Asghar Razavieh. 2010.
Hatch, E. M. and A. Lazaraton (1991). The research manual: design and statistics for applied linguistics. New York: Newbury House Publishers.
Mackey, A., & Gass, S.M. (2021). Second Language Research: Methodology and Design (3rd ed.). Routledge. https://doi.org/10.4324/9781003188414
McDonough, J. and S. H. McDonough (1997). Research methods for English language teachers. New York: St. Martin's Press.
Nunan, D. (1992). Research Methods in Language Learning. Cambridge University Press.
Woods, A., et al. (1986). Statistics in language studies. New York: Cambridge University Press. |
طرح درس | Session 1:
Session 2
Session 3
Session 4
Session 5 Statistical analysis
Session 6
Session 7 Research Methods (A)
Session 8 Research Methods (B)
Session 9 Research Methods (C)
Session 10 Research Methods (D)
Session 11 Research Methods (E)
Session 12 Research Methods (F)
Session 13 Communicating Research
Session 14 Interpreting and Reporting Results of Quantitative Research
Session 15
Session 16
|
هدف از طرح درس | سرفصل درس تحقیق در آموزش زبان
الف) هدف کلی آشنایی با اصول تحقیق کمی و کیفی و کاربرد های آن در پژوهشهای مربوط به آموزش زبان
ب) سر فصل 1. اصول تحقیق در آموزش زبان 2. مبانی روش تحقیق کمی و کیفی 3. روش های گرآوری داده ها در تحقیق کمی و کیفی 4. تحقیق مقطعی و طولی 5. روش های تحلیل داده ها در تحقیق کمی و کیفی از جمله تحلیل عاملی، رگرسیون، تحلیل مسیر، تحلیل مصاحبه 6. بررسی انتقادی تحقیق کمی و کیفی در پژوهش های آموزش زبان 7. اخلاق در تحقیق |
عنوان | مطالعات فراگیری زبان دوم |
---|---|
مقطع تحصیلی | دكتری تخصصی PhD |
زمان برگزاری | دوشنبه 12- 10 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه 2 ساعته |
منابع | Select References:Gass, S. M., & Selinker, L. (2008). Second language acquisition: an introductory course (3rd ed.). Routledge/Taylor.
Lantolf, J. P., Poehner, M. E., & Swain, M. (2018). The Routledge handbook of sociocultural theory and second language development. Routledge.
Mitchell, R., & Myles, F. (1998). Second language learning theories. London: Hodder Arnold.
Ortega, L. (2011). Understanding Second language acquisition. London: Hodder Arnold. Pienemann, M. (1998). Language processing and second language development: processability theory. London: J. Benjamins.
White, L. (2003). Second language acquisition and universal grammar. Cambridge: Cambridge University Press. |
طرح درس | Session 1 The Scope of Inquiry and Goals of SLA: Catherine J. Doughty and Michael H.
Session 2 On the Nature of Interlanguage Representation: Universal Grammar in the Second Language : Lydia White Long
Session 3 Constructions, Chunking, and Connectionism: The Emergence of Second Language Structure : Nick C. Ellis
Session 4 Language Socialization in SLA: Karen Ann Watson?Gegeo and Sarah Nielsen
Session 5 Input and Interaction : Susan M. Gass
Session 6 Implicit and Explicit Learning : Robert DeKeyser
Session 7 Incidental and Intentional Learning: Jan H. Hulstijn
Session 8 Variation: Suzanne Romaine
Session 9 Stabilization and Fossilization in Interlanguage Development: Michael H. Long
Session 10 Maturational Constraints in SLA : Kenneth Hyltenstam and Niclas Abrahamsson
Session 11 Individual Differences in Second Language Learning: Zoltan Dornyei and Peter Skehan
Session 12 Attention and Memory during SLA: Peter Robinson
Session 13 Defining and Measuring SLA: John Norris and Lourdes Ortega
Session 14 Data Collection in SLA Research: Craig Chaudron
Session 15 SLA and Cognitive Science: Michael H. Long and Catherine J. Doughty
Session 16 State of Art by Freeman |
هدف از طرح درس | مطالعات یادگیری زبان دوم SLA Studies
هدف: بررسی اصول و نظریه های یادگیری زبان دوم ، روش های تحقیق و یافته ها در در مطالاعات زبان دوم
سرفصل:
|
عنوان | روش تحقیق |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | شنبه 10 - 8 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه 2 ساعتی
|
منابع | Ary, D., Jacobs, L. C., Razavieh, A., & Ary, D. (2010). Introduction to research in education (8th ed.). Wadsworth. Publisher description. Brown, S. C. (2006). Arctic wings : birds of the Arctic National Wildlife Refuge (1st ed.). Mountaineers Books . Dörnyei, Z. n. (2003). Questionnaires in second language research : construction, administration, and processing. Lawrence Erlbaum Associates. Publisher description. Mackey, A., & Gass, S. M. (2021). Second language research : methodology and design (Third edition. ed.). Routledge.
|
طرح درس | Session 1 Introduction to Research
Session 2 Research Reporting, Research Questions, and Replication
Session 3 Common Data Collection Measures
Session 4 Coding
Session 5 Research Variables, Validity, and Reliability
Session 6 Mid-Tern Exam
Session 7 Designing a Quantitative Study
Session 8 Qualitative and Interpretive Research
Session 9 Classroom Research
Session 10 Mixed Methods
Session 11 Concluding and Reporting Research
Session 12
Session 12
Session 13
Session 15
Session 16
|
هدف از طرح درس | اهداف:
سرفصل:
|
عنوان | روش تحقیق ۱ |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | یکشنبه 10 - 8 |
مکان برگزاری | دانشکده ادبیات |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس | روش تدریس بصورت:
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه بصورت:
|
منابع | . Farhadi, H. (2015). Research Methods in Applied Linguistics. Tehran: Payam Nour University Press Lester, J.D. (2016). Writing Research Papers (15th Edition) London: Longman.
|
طرح درس | Session 1
Session 2
Session 3
Session 4
Session 5
Session 6
Session 7
Session 8
Session 9
Session 10
Session 11
Session 12
Session 13
Session 14
Session 15
Session 16
|
هدف از طرح درس | اصول و روش تحقیق 1 کارشناسی
هدف: آشنا ساختن دانشجویان با مبانی تحقیق یا مفاهیم و اصول و روش هایی که درک شان قبل از ورود به فرایند تحقیق جدی در حوزه های علوم انسانی ضرورت دارد. در این درس می می شود دانشجویان با کمک مثال های ارائه شده در درس عملا به طراحی و اجرای تحقیقی درارتباط با موضوعات درسی دوره کارشناسی بپردازد و بتواند گزارش تحقیقی قابل قبولی ارائه دهند.
سر فصل دروس
|
عنوان | زبان دوم ۳ |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | شنبه 12 - 10 ؛ دوشنبه 12 - 10 |
تعداد واحد | ۴ |
نحوه ارزیابی | ارزیابی تکوینی و آزمون نهایی |
روش تدریس | ارائه و بررسی دقیق مهارتهای مورد بحث با مشارکت دانشجویان |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 16 جلسه خوانش و تفسیر و توضیح توسط استاد مشارکت دادن دانشجویان در بحث و تفسیر و معنا |
منابع | Anderson, N,J. (2013). Active skills for Reading 2. Boston: HEINLE CENGAGE Learning. Zwier. L. J. (2019). Inside Reading 2. London: Oxford University Press. |
طرح درس | Session 1 Going Underground Reading Skill: Preview and Predicting Reading 1
Session 2 Going Underground Reading Skill: Preview and Predicting Reading 2
Session 3 The Business of Branding Reading Skill: Finding the main idea Reading 1
Session 4 The Business of Branding Reading Skill: Finding the main idea Reading 2
Session 5 Who are you, Really? Reading Skill: Scanning Reading 1
Session 6 Who are you, Really? Reading Skill: Scanning Reading 2
Session 7 Meteorology Reading 1
Session 8 Meteorology Reading 2
Session 9 Literature Reading Skill: Outlining Reading 1
Session 10 Literature Reading Skill: Outlining Reading 2
Session 11 Brain Food Reading Skill: Summarizing Reading 1
Session 12 Brain Food Reading Skill: Summarizing Reading 2
Session 12 Roving Continents Reading Skill: Making Inferences Reading 1
Session 13 Roving Continents Reading Skill: Making Inferences Reading 2
Session 15 Clicks and Cliques Reading Skill: Highlighting and Annotating Reading 1
Session 16 Clicks and Cliques Reading Skill: Highlighting and Annotating Reading 2 |
هدف از طرح درس | زبان دوم 3
هدف سرعت بخشیدن به خواندن متون مختلف همراه با درک مفهوم متن
سرفصل دروس
|