برنامه درسی

لیست برنامه های درسی

عنوان روش‌های کمی و کیفی پژوهش
مقطع تحصیلی کارشناسی
زمان برگزاری یکشنبه ساعت 16-14 و دوشنبه 10-8
مکان برگزاری کلاس دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی310
تعداد واحد ۳
نحوه ارزیابی

نحوه ی ارزیابی

امتحان میان ترم:   امتحان پایان ترم: ¢   آزمون (Quiz)     تمرین: £   ارزیابی شفاهی : ¢   فعالیت های گروهی: ¢تکالیف هفتگی: ¢

روش تدریس

روش ٫ تکنیک تدریس

سخنرانی: £        پرسش و پاسخ: ¢        نمایشی (نمایش طرز کار وسیله یا مدل): بحث گروهی: ¢           یادگیری مشارکتی: £     مبتنی بر مساله: ¢مبتنی بر پروژه: ¢آزمایشگاهی:                  بازدید علمی:

زمان بندی و نحوه ارائه درس

دانشکده

گروه آموزشی

نام و نوع درس

مقطع

تعداد واحد

علوم تربیتی و

 روان­شناسی

روان­شناسی

روش‌های کمی و کیفی تحقیق-اصلی

کارشناسی

3

نام مدرس

شماره ی کلاس

شماره ی کلاس

ساعت برگزاری

پیش نیاز درس

دکتر تورج هاشمی

310

310

16-14 یکشنبه

دوشنبه8-10

روش‌های کمی و کیفی استنباطی

منابع

مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی (دکتر علی دلاور و مقالات جدید)

فایل پیوست اول روش تحقیق طرح درس.pdf
طرح درس

سرفصل مطالب و زمانبندی ارائه ی درس

جلسه

عنوان جلسات

هدف

نحوه ی تدریس

1

تعریف روش علمی و مراحل آن

آموزش مفاهیم پایه

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد-

2

مولفه‌های پژوهش کمی و کیفی

آموزش تطبیقی روش‌های تحقیق

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد-

3

ساختار پروپوزال پژوهشی

آموزش مولفه‌های طرح پیشنهاده تحقیق

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

4

مساله پژوهش

آموزش نحوه بیان مساله

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

5

اهمیت و ضرورت پژوهش

آموزش نحوه تدوین اهمیت و ضرورت پژوهش

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

6

اهداف و فرضیه‌های پژوهشی

آموزش اهداف و فرضیه‌های پژوهشی

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

7

متغیرهای پژوهش

آموزش متغیرهای پژوهش

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

8

پیشینه پژوهش

آموزش تهیه پیشینه پژوهش

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

9

روش‌شناسی پژوهش

آموزش روش‌شناسی پژوهش

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

10

نوع و طرح پژوهش

آموزش نوع و طرح پژوهش

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

11

جامعه و نمونه و روش نمونه‌گیری

آموزش روش نمونه‌گیری

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

12

ابزارهای اندازه‌گیری

توضیح ویژگی‌های ابزارهای اندازه‌گیری

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

13

روش‌های جمع‌آوری داده‌ها

آموزش روش‌های جمع‌آوری داده‌ها

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

14

روش‌های تحلیل داده‌ها

آموزش روش‌های تحلیل داده‌ها

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

15

روش‌های ارجاعات مستندات علمی

آموزش روش‌های ارجاعات مستندات علمی

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

16

نحوه تهیه گزارش پژوهشی

آموزش نحوه تهیه گزارش پژوهشی

توضیح و سخنرانی و شرح در وایت برد و ارایه نمونه و ارایه تکلیف

هدف از طرح درس

هدف از ارائه ی درس- اهداف یادگیری

-پرورش چه شایستگی های تخصصی مد نظر است؟

دانش نظری : ¢ دانش عملی : ¢مهارت سخت:       مهارت نرم:      نگرش و ارزش ها :

ملاحظات : یادگیری روش‌های تحقیق در روان­شناسی

عنوان روش های آماری پیشرفته
مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد
زمان برگزاری شنبه 16-14
مکان برگزاری کلاس 305
تعداد واحد ۲
پیش نیاز درس

روش های آماری پیشرفته استنباطی

نحوه ارزیابی

نحوه ی ارزیابی

امتحان میان ترم:   امتحان پایان ترم: ¢   آزمون (Quiz)     تمرین: £   ارزیابی شفاهی : ¢   فعالیت های گروهی: ¢تکالیف هفتگی: ¢

روش تدریس

روش ٫ تکنیک تدریس

سخنرانی: £        پرسش و پاسخ: ¢        نمایشی (نمایش طرز کار وسیله یا مدل): بحث گروهی: ¢           یادگیری مشارکتی: £     مبتنی بر مساله: ¢مبتنی بر پروژه: ¢آزمایشگاهی:                  بازدید علمی:

زمان بندی و نحوه ارائه درس

دانشکده

گروه آموزشی

نام و نوع درس

مقطع

تعداد واحد

علوم تربیتی و

 روان­شناسی

روان­شناسی

روش‌های آماری پیشرفته-اصلی

کارشناسی ارشد

2

نام مدرس

شماره ی کلاس

شماره ی کلاس

ساعت برگزاری

پیش نیاز درس

دکتر تورج هاشمی

305

305

16-14 ‌شنبه

روش‌های آماری پیشرفته استنباطی

منابع

روشهای آماری پیشرفته نویسنده میرز و همکاران

فایل پیوست اول طرح درس روش‌های اماری پیشرفته.pdf
طرح درس

سرفصل مطالب و زمانبندی ارائه ی درس

جلسه

عنوان جلسات

هدف

نحوه ی تدریس

1

روش‌های پارامتریک و غیرپارامتریک

آموزش مفاهیم پایه

توضیح و شرح در وایت برد-

2

تحلیل واریانس تک متغیره

یاددهی و آموزش تحلیل واریانس تک متغیره

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss

ارایه تکلیف

3

تحلیل واریانس چند متغیره

یاددهی و آموزش تحلیل واریانس چند متغیره

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

4

تحلیل واریانس چند متغیره

یاددهی و آموزش تحلیل واریانس چند متغیره

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

5

تحلیل کوواریانس تک متغیره

یاددهی و آموزش تحلیل کوواریانس تک متغیره

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

6

تحلیل کوواریانس تک متغیره

یاددهی و آموزش تحلیل کوواریانس تک متغیره

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

7

تحلیل کوواریانس چند متغیره

یاددهی و آموزش تحلیل کوواریانس چند متغیره

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

8

تحلیل تک آزمودنی

یاددهی و آموزش تحلیل تک آزمودنی

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

9

تحلیل رگرسیون خطی

آموزش تحلیل رگرسیون خطی

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

10

تحلیل رگرسیون چندگانه

آموزش تحلیل رگرسیون چندگانه

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

11

تحلیل رگرسیون چندگانه

آموزش تحلیل رگرسیون چندگانه

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

12

تحلیل رگرسیون چند متغیره

آموزش تحلیل رگرسیون چند متغیره

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

13

تحلیل رگرسیون چند متغیره

آموزش تحلیل رگرسیون چند متغیره

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

14

تحلیل ممیز

آموزش تحلیل ممیز

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

15

تحلیل کاهشی

آموزش تحلیل کاهشی

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

16

تحلیل روند

آموزش تحلیل روند

توضیح و شرح در وایت برد- و نرم افزار spss ارایه تکلیف

هدف از طرح درس

هدف از ارائه ی درس- اهداف یادگیری

-پرورش چه شایستگی های تخصصی مد نظر است؟

دانش نظری : ¢ دانش عملی : ¢مهارت سخت:       مهارت نرم:      نگرش و ارزش ها :

ملاحظات : یادگیری روش‌های آماری پیشرفته در روان­شناسی