برنامه درسی
لیست برنامه های درسی
پیش نیاز درس | استاتیک |
---|---|
منابع | کتاب مقاومت مصالح نوشته بیر (Beer)، جانسون (Johnston) و سایرین کتاب مقاومت مصالح نوشته تیموشنکو (Timoshenko) کتاب مقاومت مصالح نوشته پوپوف (Popov)
|
طرح درس | مطابق بند زمان بندی و نحوه ارائه درس |
هدف از طرح درس | پیوستگی مطالب نظم کلاس همخوانی با استانداردهای ملی و بین المللی |
تعداد واحد | ۳ |
---|---|
روش تدریس | ارائه حضوری اثبات مبانی ریاضی و مهندسی تشریح مسائل تجربی و آزمایشگاهی حل تمرین همه موارد فوق با بکارگبری لوازم کمک آموزشی توام هستند |
نحوه ارزیابی | ارزشیابی مستمر: میان ترم:40% آزمون های نهایی:60% پروژه: آزمون های نوشتاری : عملکردی: |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | پیش نیازها(2 جلسه) مفاهیم عمومی تنش: تعریف تنش، انواع آن(1 جلسه) تحلیل تنش در میلههای تحت بار محوری: تنش در مقاطع کج، تنشهای برشی، تنش مجاز در بارهای تکراری، ضریب اطمینان، تنش تحمل برشی در اتصالات، پرچ، پیچ و مهرهای(2 جلسه) کرنش و تغییر شکل در اعضاء تحت اثر بار محوری: تعریف کرنش، روابط تنش، کرنش، قانون تک محوری، هوک،(1 جلسه) بررسی منحنی تنش – کرنش برای مواد مختلف، کرنش حرارتی،(2 جلسه) استفاده از معادله سازگاری تغییر مکانها برای حل مسائل،(1 جلسه) ضریب پواسان، معادلات عمومی هوک برای ماده ایزوتوپ همگن، کرنش حجمی و مدول بالک،(2 جلسه) تنش در استوانه و کره نازک تحت اثر فشار داخلی.(1 جلسه) پیچش میلهایهای الاستیک: مفاهیم و فرضیات پایه،(1جلسه) فرمولهای پیچش برای تنش برشی و زاویه پیچش در مقاطع قوطی شکل،(1 جلسه) نیروی محوری، نیروی برشی و ممان خمشی در تیرههای معین، نیروهای داخلی از روش مقطع.(2جلسه) خمش خالص: فرضیات پایه، فرمول انحناء، ممان مقطع و محاسبه آن، فرمول تنش در اثر خمش خالص، تمرکز تنش،(2 جلسه) مقطع مرکب از دو یا چند جنس،(1 جلسه) خمش در تیرهای با مقطع نامتقارن،(2جلسه) خمش ترکیبی در اثر بار محوری خارج از مرکز.(1 جلسه) تنش برشی تحت اثر نیروی برشی، جریان برش، فرمول تنش برشی در تیرها(2جلسه) |
اطلاعات کلاس
زمان برگزاری | مکان برگزاری | توضیحات | فایل پیوست اول | فایل پیوست دوم | فایل پیوست سوم |
---|---|---|---|---|---|
دوشنبه10-8 هفته های فرد،دوشنبه 16-14 | کلاس 10 مرکز تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی* کلاس 7 دانشکده کشاورزی | یکی از دروس مفهومی و اثباتی است که بدون درک آن طراحی تقریبا غیرممکن می گردد. |
- | - | - |
دوشنبه12-10 هفته های فرد،دوشنبه 18-16*هفته های فرد | دوشنبه 12-10 کلاس 10مرکز تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی دوشنبه 18-16کلاس 3 دانشکده کشاورزی | یکی از دروس مفهومی و اثباتی است که بدون درک آن طراحی تقریبا غیرممکن می گردد. |
- | - | - |
پیش نیاز درس | بعد از ماشین های کشاورزی عمومی در نیمسال دوم |
---|---|
منابع |
|
طرح درس | اهمیت عملیات داشت، روش ها و شناخت تئوری ماشین های داشت، مبانی طراحی در ماشین های داشت شامل کولتیواتورهای داشت، تنک کن ها، کودپاش ها، سم پاش ها، گردپاش ها. روش های نوین داشت شامل روش های غیر مکانیکی و آشنایی با کاربرد تکنیک های نوین برای داشت موضعی و کشاورزی دقیق. |
هدف از طرح درس | آشنائی دانشجویان با کاربرد ماشین های داشت در عملیات کشاورزی و مبانی طراحی برخی از ماشین های نمونه.
|
تعداد واحد | ۱ |
---|---|
روش تدریس | ارائه مکانیسم ها و ماشین های متعارف پرداختن به روش های نوین تحلیلهای سینماتیک تحلیل های عملکردی با بهره گیری از لوازم کمک آموزشی و نوشتار و ارائه شفاهی |
نحوه ارزیابی | ارزشیابی مستمر:10% میان ترم:25% آزمون های نهایی:35% پروژه: آزمون های نوشتاری : عملکردی:30% |
زمان بندی و نحوه ارائه درس |
مبانی طراحی در ماشین های داشت شامل کولتیواتورهای داشت، تنک کن ها، کودپاش ها، سم پاش ها،
|
اطلاعات کلاس
زمان برگزاری | مکان برگزاری | توضیحات | فایل پیوست اول | فایل پیوست دوم | فایل پیوست سوم |
---|---|---|---|---|---|
شنبه16-14 | کلاس ....دانشکده کشاورزی | مطالب درس با واحد آن تناسب ندارد که تلاش زیاد و توام دانشجو و استاد را می طلبد. |
- | - | - |
پیش نیاز درس | بعد از درس ماشین های کشاورزی عمومی در نیمسال دوم |
---|---|
منابع |
|
طرح درس | اهمیت عملیات برداشت بموقع محصولات علوفه ای آشنایی عمومی با ماشین های برداشت دانه ای آشنایی عمومی با ماشین های برداشت لیفی آشنایی عمومی با ماشین های برداشت غده ای و ریشه ای آشنایی با روش های نوین برداشت محصولات روش های افزایش راندمان در برداشت. |
هدف از طرح درس | آشنائی دانشجویان با کاربرد ماشین های داشت و برداشت در عملیات کشاورزی و مبانی طراحی برخی از ماشین های نمونه. |
تعداد واحد | ۲ |
---|---|
روش تدریس | ارائه مکانیسم ها و ماشین های متعارف پرداختن به روش های نوین تحلیلهای سینماتیک تحلیل های عملکردی با بهره گیری از لوازم کمک آموزشی و نوشتار و ارائه شفاهی
|
نحوه ارزیابی | ارزشیابی مستمر:10% میان ترم:25% آزمون های نهایی:35% پروژه: آزمون های نوشتاری : عملکردی:30% |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | اهمیت عملیات برداشت بموقع محصولات علوفه ای
|
اطلاعات کلاس
زمان برگزاری | مکان برگزاری | توضیحات | فایل پیوست اول | فایل پیوست دوم | فایل پیوست سوم |
---|---|---|---|---|---|
شنبه18-16 | کلاس 5 دانشکده کشاورزی | سرفصل این درس متناسب با مطالبی که دانشجو باید یاد بگیرد نمی باشد. لذا تا انجام تغییرات(در صورت امکان) دانشجو باید وقت بیشتری برای آموزش مطالب در نظر بگیرد. از طرفی یکی از ضروریات کشاورزی است که متاسفانه در اغلب موارد مورد غفلت واقع شده است. |
- | - | - |
پیش نیاز درس | ریاضیات (2) |
---|---|
منابع |
|
طرح درس | به ترتیب بند زمان بندی و نحوه ارائه دروس و اختصاص جلسات به هرکدام از سرفصل ها متناسب با درک دانشجو و سطح علمی موضوع |
هدف از طرح درس | آموزش بخش سوم از یک دوره کامل حساب دیفرانسیل جهت نیاز دروس محاسبات عددی، برنامه نویسی کامپیوتر، استاتیک، دینامیک وغیره |
تعداد واحد | ۳ | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
روش تدریس | آموزش حل معادلات دیفرانسیل معمولی با : 1.روش های کلاسیک 2.با استفاده از سری های توانی 3.بهره کیری از تبدیلات لاپلاس برای حل معادلات دیفرانسیل حل تمرین متناسب موضوع ارائه شده بیان موارد کاربردی ارائه تکلیف به دانشجو | ||||||||||||
نحوه ارزیابی |
| ||||||||||||
زمان بندی و نحوه ارائه درس | تعاریف اساسی- تشکیل معادله دیفرانسیل خانواده خم ها - مسیرهای قائم - الگوهای فیزیکی - معادله جداشدنی - معادله دیفرانسیل خطی رسته اول - معادله همگن- معادله برنولی - معادله دیفرانسیل کامل- عامل انتگرال ساز - کاربردهای معادلات رسته اول - معادلات رسته دوم ناقص - معادله خطی رسته دوم با ضرائب متغیر- روش تغییر ضرایب ثابت- حل معادلات خطی با ضرایب ثابت همگن وغیرهمگن- کاربرد معادلات رسته دوم درفیزیک ومکانیک - حل معادله دیفرانسیل با سریها- تابع گاما- معادله دیفرانسیل وچندجمله ای لژاندر - معادله دیفرانسیل وتوابع بسل - حل دستگاه معادلات دیفرانسیل - تبدیل لاپلاس وکاربرد آن درحل معادلات دیفرانسیل. |
اطلاعات کلاس
زمان برگزاری | مکان برگزاری | توضیحات | فایل پیوست اول | فایل پیوست دوم | فایل پیوست سوم |
---|---|---|---|---|---|
سه شنبه10-8هفته های زوج،سه شنبه 16-14 | کلاس گروه مهندسی بیوسیستم | این درس در رشته های مهندسی به شرط ارائه زمینه های کاربردی آن خیلی ضروری است. |
- | - | - |