برنامه درسی
لیست برنامه های درسی
عنوان | زبان تخصصی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | چهارشنبه، 10-12 |
مکان برگزاری | اتاق 249 |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | این درس پیش نیاز ندارد. |
روش تدریس | 1) ارائه فایل صوتی با نمایش متن انگلیسی آن در پروژکتور در مورد آخرین دستاوردهای فن آوری و تکنولوژی 2) ارائه درسی از کتاب اصطلاحات انگلیسی 3) روخوانی متن از یک کتاب مرتبط با رشته مهندسی پزشکی، به همراه بیان لغات جدید 4) ارائه فیلم آموزشی در مورد موضوعات درس |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1) مطالعه متون فنی در رشته مهندسی پزشکی 2) مطالعه اصطلاحات مهم در زبان انگلیسی 3) ارائه فایل صوتی در مورد آخرین دستاوردهای فن آوری و تکنولوژی 4) ارائه فیلم های آموزشی در رشته مهندسی پزشکی 5) یادگیری تکنیک های مهم در جهت تسلط به زبان انگلیسی فنی در یک بازه زمانی معین 6) یادگیری نحوه نوشتن مقالات به زبان انگلیسی 7) یادگیری خواندن فرمولهای انگلیسی به زبان انگلیسی |
منابع | 1) Biomedical Signal Analysis (2nd Edition), Rangaraj M. Rangayyan, John Wiley & Sons, Inc., 2015. 2) Essential Idioms in English (5th Edition), Robert J. Dixson. 3) Graded Exercises in English, (Revised Edition), Robert J. Dixson. 4) Mathematical English |
هدف از طرح درس | آموزش تکنیکهای خواندن و درک مطلب زبان تخصصی در رشته مهندسی پزشکی |
عنوان | سیگنالها و سیستمها |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | یکشنبه (8-10)، سه شنبه (14-16) |
مکان برگزاری | اتاق 260 |
تعداد واحد | ۳ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس | 1) برگزاری کلاس ها در زمان تعیین شده توسط مدیریت آموزش دانشکده 2) برگزاری جلسات حل تمرین بصورت یک بار در هفته |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | فصل های زیر در این درس تدریس می شوند: 1) فصل اول: سیگنالها و سیستم ها:
2) فصل دوم: سیستم های خطی تغییرناپذیر با زمان (LTI)
3) فصل سوم: نمایش سری فوریه سیگنال های پریودیک
4) فصل چهارم: تبدیل فوریه پیوسته با زمان
5) فصل پنجم: تبدیل فوریه گسسته با زمان
6) فصل نهم: تبدیل لاپلاس
7) فصل دهم: تبدیل - z
|
منابع | Signals & Systems (2nd Edition), Alan V. Oppenheim, Alan S. Willsky, Prentice Hall, 1983 |
هدف از طرح درس | آشنایی با مفاهیم سیگنالها و سیستمها بهمراه مثالهای عملی |
عنوان | شناسایی آماری الگو |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | دوشنبه (8-10)، چهارشنبه (8-10) |
مکان برگزاری | اتاق 244 |
تعداد واحد | ۳ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1. فصل اول: مباحث مقدماتی
2. فصل دوم: تئوری تصمیم بیزین
3. فصل سوم: درستنمایی بیشینه (maximum likelihood) و تخمین پارامتری بیزین
4. فصل پنجم: توابع جداساز خطی
5. فصل دهم: یادگیری بدون ناظر و خوشهبندی
|
منابع | Reference Books
Some Useful References for the Seminar
Journals
Conferences
Journal and Conference Papers related to Neural Networks
|
هدف از طرح درس | بررسی روشها و سیستمهای طبقهبندی الگو به منظور طراحی و استفاده آنها در پروژههای کارشناسی ارشد |
عنوان | اختلال شنوایی |
---|---|
مقطع تحصیلی | دکترای تخصصی |
زمان برگزاری | دوشنبه (8-10)، سهشنبه (10-12) |
مکان برگزاری | اتاق 244 |
تعداد واحد | ۳ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1. فصل اول: اصول آنالیز ترکیب شنیداری محاسباتی
2. فصل دوم: مفاهیم مقدماتی
3. فصل ششم: سیستمهای فشردهسازی در ادوات کمکشنوایی
4. فصل دهم: تجویز تقویت ادوات کمکشنوایی
|
منابع |
|
هدف از طرح درس | آشنایی با انواع اختلالات شنوایی به منظور طراحی سیستمهایی برای جبران آنها |
عنوان | برنامهنویسی کامپیوتر |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | یکشنبه (12-10)، سهشنبه (18-16) |
مکان برگزاری | اتاق 265 |
تعداد واحد | ۳ |
پیش نیاز درس | این درس پیشنیاز ندارد. |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | . فصل اول: شروع با ++C
2. فصل دوم: شروع به کار با ++C
3. فصل سوم: سر و کار داشتن با ++C
4. فصل چهارم: انواع دادههای ترکیبی
5. فصل پنجم: حلقهها و عبارات پیوندی
6. فصل ششم: دستورات دارای انشعاب و عملکرهای منطقی
7. فصل هفتم: توابع: مدولهای برنامهنویسی ++C
8. فصل هشتم: ماجراهایی در توابع
9. فصل دهم: شیها (objects) و کلاسها (classes)
10. فصل یازدهم: کار با کلاسها
|
منابع | C++ Primer Plus (6th Edition), Stephen Prata, 2012 |
هدف از طرح درس | یادگیری پایهها و عناصر اصلی برنامهنویسی از طریق آموزش زبان ++C |
عنوان | پردازش سیگنالهای پزشکی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | یکشنبه (8-10)، سهشنبه (8-10) |
مکان برگزاری | اتاق 244 |
تعداد واحد | ۳ |
پیش نیاز درس | این درس پیشنیاز ندارد. |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | . فصل اول: مقدمهایی بر سیگنالهای زیستپزشکی
2. فصل دوم (بخش الف): احتمالات و متغیرهای تصادفی
3. فصل دوم (بخش ب): سیگنالهای تصادفی و نویز
4. فصل سوم: فیلترینگ برای حدف سیگنالهای تداخلی
5. فصل چهارم: کشف حوادث
|
منابع | Biomedical Signal Analysis (2nd Edition), Rangaraj M. Rangayyan, John Wiley & Sons, Inc. 2015 |
هدف از طرح درس |
|
عنوان | استنباط آماری کاربردی |
---|---|
مقطع تحصیلی | دکترای تخصصی |
زمان برگزاری | چهارشنبه (8-10) |
مکان برگزاری | اتاق 244 |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | . فصل اول: نگاه به داده - توزیعها
2. فصل دوم: نگاه به داده - ارتباطات
3. فصل سوم: ایجاد داده
4. فصل چهارم: احتمالات: مطالعه تصادفیبودن
5. فصل پنجم: توزیعهای نمونهگیری
6. مقدمهایی بر استنباط (آماری)
|
منابع | Introduction to the Practice of Statistics (10th Edition), David S. Moore, George P. McCabe, Bruce A. Craig, Macmillan International Higher Education, 2021. |
هدف از طرح درس |
|
عنوان | شنوایی ماشین |
---|---|
مقطع تحصیلی | دکترای تخصصی |
زمان برگزاری | یکشنبه (8-10)، دوشنبه (8-10) |
مکان برگزاری | 244 |
تعداد واحد | ۳ |
پیش نیاز درس | این درس پیشنیاز ندارد. |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | . فصل اول: مبانی آنالیز مخلوط شنوایی ماشینی
2. فصل دوم: تخمین فرکانش پایه (F0) چندگانه
3. فصل سوم: جداسازی صحبت مبتنی بر ویژگیها
4. فصل چهارم: آنالیز مخلوط سیگنالهای صوتی (جداسازی صحبت) مبتنی بر مدل
5. فصل پنجم: مکانیابی دوگوشی صدا
|
منابع |
|
هدف از طرح درس |
|
عنوان | زبان تخصصی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | چهارشنبه، 10-12 |
مکان برگزاری | اتاق 249 |
تعداد واحد | ۲ |
پیش نیاز درس | این درس پیش نیاز ندارد. |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس | 1) ارائه فایل صوتی با نمایش متن انگلیسی آن در پروژکتور در مورد آخرین دستاوردهای فن آوری و تکنولوژی 2) ارائه درسی از کتاب اصطلاحات انگلیسی 3) روخوانی متن از یک کتاب مرتبط با رشته مهندسی پزشکی، به همراه بیان لغات جدید 4) ارائه فیلم آموزشی در مورد موضوعات درس |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1) مطالعه متون فنی در رشته مهندسی پزشکی 2) مطالعه اصطلاحات مهم در زبان انگلیسی 3) ارائه فایل صوتی در مورد آخرین دستاوردهای فن آوری و تکنولوژی 4) ارائه فیلم های آموزشی در رشته مهندسی پزشکی 5) یادگیری تکنیک های مهم در جهت تسلط به زبان انگلیسی فنی در یک بازه زمانی معین 6) یادگیری نحوه نوشتن مقالات به زبان انگلیسی 7) یادگیری خواندن فرمولهای انگلیسی به زبان انگلیسی |
منابع | 1) Biomedical Signal Analysis (2nd Edition), Rangaraj M. Rangayyan, John Wiley & Sons, Inc., 2015. 2) Essential Idioms in English (5th Edition), Robert J. Dixson. 3) Graded Exercises in English, (Revised Edition), Robert J. Dixson. 4) Mathematical English |
هدف از طرح درس | آموزش تکنیکهای خواندن و درک مطلب زبان تخصصی در رشته مهندسی پزشکی |
عنوان | سیگنالها و سیستمها |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | یکشنبه (8-10)، سه شنبه (14-16) |
مکان برگزاری | اتاق 260 |
تعداد واحد | ۳ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس | 1) برگزاری کلاس ها در زمان تعیین شده توسط مدیریت آموزش دانشکده 2) برگزاری جلسات حل تمرین بصورت یک بار در هفته |
زمان بندی و نحوه ارائه درس | فصل های زیر در این درس تدریس می شوند: 1) فصل اول: سیگنالها و سیستم ها:
2) فصل دوم: سیستم های خطی تغییرناپذیر با زمان (LTI)
3) فصل سوم: نمایش سری فوریه سیگنال های پریودیک
4) فصل چهارم: تبدیل فوریه پیوسته با زمان
5) فصل پنجم: تبدیل فوریه گسسته با زمان
6) فصل نهم: تبدیل لاپلاس
7) فصل دهم: تبدیل - z
|
منابع | Signals & Systems (2nd Edition), Alan V. Oppenheim, Alan S. Willsky, Prentice Hall, 1983 |
هدف از طرح درس | آشنایی با مفاهیم سیگنالها و سیستمها بهمراه مثالهای عملی |
عنوان | شناسایی آماری الگو |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | دوشنبه (8-10)، چهارشنبه (8-10) |
مکان برگزاری | اتاق 244 |
تعداد واحد | ۳ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1. فصل اول: مباحث مقدماتی
2. فصل دوم: تئوری تصمیم بیزین
3. فصل سوم: درستنمایی بیشینه (maximum likelihood) و تخمین پارامتری بیزین
4. فصل پنجم: توابع جداساز خطی
5. فصل دهم: یادگیری بدون ناظر و خوشهبندی
|
منابع | Reference Books
Some Useful References for the Seminar
Journals
Conferences
Journal and Conference Papers related to Neural Networks
|
طرح درس |
|
هدف از طرح درس | بررسی روشها و سیستمهای طبقهبندی الگو به منظور طراحی و استفاده آنها در پروژههای کارشناسی ارشد |
عنوان | اختلال شنوایی |
---|---|
مقطع تحصیلی | دکترای تخصصی |
زمان برگزاری | دوشنبه (8-10)، سهشنبه (10-12) |
مکان برگزاری | اتاق 244 |
تعداد واحد | ۳ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1. فصل اول: اصول آنالیز ترکیب شنیداری محاسباتی
2. فصل دوم: مفاهیم مقدماتی
3. فصل ششم: سیستمهای فشردهسازی در ادوات کمکشنوایی
4. فصل دهم: تجویز تقویت ادوات کمکشنوایی
|
منابع |
|
هدف از طرح درس | آشنایی با انواع اختلالات شنوایی به منظور طراحی سیستمهایی برای جبران آنها |
عنوان | برنامهنویسی کامپیوتر |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی |
زمان برگزاری | یکشنبه (12-10)، سهشنبه (18-16) |
مکان برگزاری | اتاق 265 |
تعداد واحد | ۳ |
پیش نیاز درس | این درس پیشنیاز ندارد. |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1. فصل اول: شروع با ++C
2. فصل دوم: شروع به کار با ++C
3. فصل سوم: سر و کار داشتن با ++C
4. فصل چهارم: انواع دادههای ترکیبی
5. فصل پنجم: حلقهها و عبارات پیوندی
6. فصل ششم: دستورات دارای انشعاب و عملکرهای منطقی
7. فصل هفتم: توابع: مدولهای برنامهنویسی ++C
8. فصل هشتم: ماجراهایی در توابع
9. فصل دهم: شیها (objects) و کلاسها (classes)
10. فصل یازدهم: کار با کلاسها
|
منابع | C++ Primer Plus (6th Edition), Stephen Prata, 2012 |
هدف از طرح درس | یادگیری پایهها و عناصر اصلی برنامهنویسی از طریق آموزش زبان ++C |
عنوان | پردازش سیگنالهای پزشکی |
---|---|
مقطع تحصیلی | کارشناسی ارشد |
زمان برگزاری | یکشنبه (8-10)، سهشنبه (8-10) |
مکان برگزاری | اتاق 244 |
تعداد واحد | ۳ |
پیش نیاز درس | این درس پیشنیاز ندارد. |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1. فصل اول: مقدمهایی بر سیگنالهای زیستپزشکی
2. فصل دوم (بخش الف): احتمالات و متغیرهای تصادفی
3. فصل دوم (بخش ب): سیگنالهای تصادفی و نویز
4. فصل سوم: فیلترینگ برای حدف سیگنالهای تداخلی
5. فصل چهارم: کشف حوادث
|
منابع | Biomedical Signal Analysis (2nd Edition), Rangaraj M. Rangayyan, John Wiley & Sons, Inc. 2015 |
هدف از طرح درس |
|
عنوان | استنباط آماری کاربردی |
---|---|
مقطع تحصیلی | دکترای تخصصی |
زمان برگزاری | چهارشنبه (8-10) |
مکان برگزاری | اتاق 244 |
تعداد واحد | ۲ |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1. فصل اول: نگاه به داده - توزیعها
2. فصل دوم: نگاه به داده - ارتباطات
3. فصل سوم: ایجاد داده
4. فصل چهارم: احتمالات: مطالعه تصادفیبودن
5. فصل پنجم: توزیعهای نمونهگیری
6. مقدمهایی بر استنباط (آماری)
|
منابع | Introduction to the Practice of Statistics (10th Edition), David S. Moore, George P. McCabe, Bruce A. Craig, Macmillan International Higher Education, 2021. |
هدف از طرح درس |
|
عنوان | شنوایی ماشین |
---|---|
مقطع تحصیلی | دکترای تخصصی |
زمان برگزاری | یکشنبه (8-10)، دوشنبه (8-10) |
مکان برگزاری | 244 |
تعداد واحد | ۳ |
پیش نیاز درس | این درس پیشنیاز ندارد. |
نحوه ارزیابی |
|
روش تدریس |
|
زمان بندی و نحوه ارائه درس | 1. فصل اول: مبانی آنالیز مخلوط شنوایی ماشینی
2. فصل دوم: تخمین فرکانش پایه (F0) چندگانه
3. فصل سوم: جداسازی صحبت مبتنی بر ویژگیها
4. فصل چهارم: آنالیز مخلوط سیگنالهای صوتی (جداسازی صحبت) مبتنی بر مدل
5. فصل پنجم: مکانیابی دوگوشی صدا
|
منابع |
|
هدف از طرح درس |
|